Стів Балмер в КПІ: українські вчені готові зробити свою країну світовим лідером ІТ-інновацій

Балмер.gif

5 листопада 2010 року генеральний директор корпорації Microsoft Стів Балмер відвідав НТУУ «КПІ». Він провів лекцію для студентів, яка довела, що українські вчені вже зараз працюють з технологіями майбутнього на рівні розробників з Microsoft.

Стів Балмер розповів українським студентам про «хмарні обчислення» (cloud computing) – технологію, коли ресурси для обробки даних надаються кінцевим користувачам у якості інтернет-сервісу. Він переконаний, що «хмари» відкривають величезні можливості для індустрії програмного забезпечення. «Нас заворожують теперішні зміни в ІТ-галузі – «хмари» змушують нас переосмислити такі поняття, як доступ до інформації, конфіденційність даних і дизайн апаратних пристроїв. Ці зміни можуть мати такий самий вплив на суспільство, як колись поява персональних комп'ютерів, які надали людям нові можливості. Студенти – майбутні ІТ-лідери, і саме вони можуть використовувати «хмарні обчислення», щоб допомогти створити ще більше інновацій для України», – повідомив Стів Балмер.

За даними Стіва Балмера, в Україні двісті тисяч розробників програмного забезпечення, і половина з них – студенти. І КПІ є найбільшим в Україні університетом, який готує інженерів у галузі інформаційних технологій. Його науковці слідкують за світовими тенденціями та враховують їх у своїх дослідженнях. Як зауважує завідувач кафедри Інформаційно-телекомунікаційних мереж ІТС НТУУ «КПІ» Лариса Глоба, на лекції нічого нового керівник Microsoft не розповів, проте продемонстрував, що розробники університету рухаються правильним шляхом. «Ми теж працюємо в цьому напрямку. Наші студенти, наприклад, ще два роки назад писали курсові по «хмарним обчисленням». І нам приємно знати, що такі передові фірми, як Microsoft, також займаються цими технологіями».

Візит Стіва Балмера став приводом для розширення співпраці університету з Microsoft. «КПІ використовує програмні розробки в основному Microsoft, і ми хочемо, щоб для університету компанія продавала ліцензійні продукти на пільгових умовах. Тому ми налаштовані продовжувати співпрацю. Це взаємне бажання», – підкреслив Володимир Тимофєєв, заступник першого проректора НТУУ «КПІ». Проте, як зауважують викладачі університету, поки що компанія займається лише навчанням студентів користуванню своїми продуктами, а договори мають комерційний характер. «Microsoft могла б співпрацювати з КПІ значно інтенсивніше з точки зору нових ідей, які необхідно впроваджувати в Сloud. Вчені нашого університету здатні віднайти такі рішення, яких у них не знайшли. Наприклад, ми аналізували платформу Dryad по паралельним обчисленням, і виявили способи, як зробити виконання її завдань значно ефективнішим, ніж зараз, адже не всі математичні методи там такі, як необхідно», – зауважує Юрій Тимошенко, доцент Інституту прикладного системного аналізу «КПІ».

«Університет може сприяти тому, щоб науковці, викладачі та студенти університету працювали над розробкою саме новітніх технологій, – розповідає Михайло Ільченко, проректор з наукової роботи НТУУ «КПІ», – Ідеально, коли вчений є виконавцем замовлення від конкретного підприємства. І, виконуючи його чи створюючи новий продукт, він залучає до цього своїх студентів. А їм це зараховується як практичні заняття, курсова чи дипломна робота. Втіленням цієї схеми роботи у нас займається науковий парк, поки що він єдиний в Україні. Саме це дозволяє робити справді інноваційні проекти в стінах університету».

За словами Стіва Балмера, Україна має великий потенціал і можливості в галузі ІТ.«Тої кількості творчих розробників програмного забезпечення, які є в Україні, достатньо, щоб виконувати роботу, яка матиме вплив на увесь світ» – зауважив він.