При КПІ запускається стартап-інкубатор і три венчурних фонди

При київському «Політеху» запустився новий проект Sikorsky Challenge, названий на честь відомого винахідника Ігоря Сікорського, який навчався в КПІ. У проект входить стартап-школа, бізнес-інкубатор і три венчурних фонди. Стартап-школа вже працює, решта підрозділів проекту стартують в найближчому майбутньому.

Одним з ініціаторів Sikorsky Challenge є ізраїльський інвестор і підприємець, засновник інкубатора Be Next IT Ігор Пеер. Ігор є співзасновником бізнес-інкубатора, ділитиметься зі стартапами знаннями і контактами. З боку КПІ проектом займається заступник генерального директора Наукового парку «Київська політехніка» Ярослав Кологривов (раніше на AIN.UA публікувалося інтерв'ю з ним).

Інкубатор Sikorsky Challenge надає офіс для учасників, навчальні програми, юридичні консультації та зв'язки з інвесторами. Залежно від рівня розвитку проекту інкубатор отримуватиме частку до 20% в стартапі. В першу чергу, будуть відбиратися інженерні проекти з цікавими технологічними рішеннями. Подаватися зможуть як студенти і випускники вузу, так і сторонні підприємці.

Також при вузі запускаються три венчурних фонди - Sikorsky Challenge, фонд ім. Михалевича і KALININ Invention Fund. Фонди інвестуватимуть приватні кошти, в їх наглядові ради входять випускники КПІ та інші IT-підприємці. Розміри фондів поки не розголошуються, але відомо, що Sikorsky Challenge вже залучив 3 млн грн приватних інвестицій. В майбутньому планується відкрити і лабораторію з сучасним обладнанням Sikorsky Lab, де зможуть працювати стартапи.

Особливістю проекту Sikorsky Challenge буде те, що всі зазначені вище проекти (школа стартапів, інкубатор, фонди) працюватимуть у зв'язці. Іншими словами проект супроводжується і навчається на всіх стадіях формування - від ідеї до компанії:

1. Студенти, винахідники, підприємці навчаються в стартап-школі Sikorsky Challenge. На першій стадії слухачі навчаються в школі два місяці, на другий - три. Навчання проходить на базі інституту післядипломної освіти НТУУ «КПІ», директором якого є Інна Малюкова, один з партнерів Sikorsky Challenge.
2. Учасники школи захищають свої бізнес-ідеї, кращих відбирають для другого ступеня навчання (на цьому ж етапі проводять перший раунд фінансування, для перевірки гіпотези). Вони беруть участь у фестивалі стартап-ідей Sikorsky Challenge.
3. Проекти, відібрані інвесторами та отримали перший раунд, подаються в бізнес-інкубатор і можуть користуватися лабораторією Sikorsky Lab. На цьому етапі відбувається другий і наступні раунди фінансування.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, організатори проекту впевнені, що він вистрілить. За словами Ярослава, саме у зв'язку з поточною ситуацією до них звертається багато бізнесменів, охочих диверсифікувати ризики і інвестувати у високотехнологічні проекти. Серед проектів Sikorsky Challenge є багато тих, хто працюють на стику з IT, але є і не пов'язані з інформаційними технологіями безпосередньо (дрони, біотехнології, альтернативна енергетика, космічні технології і т.д.).

Нагадаємо, один з найвідоміших в Україні стартап-інкубаторів EastLabs проводить перезапуск: нинішня модель роботи зі стартапами не окупається.

Джерело AIN.UA