Міжнародний форум «Інновації. СНД. Майбутнє »

ph_4_04_01_45.jpg

4-5 квітня 2012 року в Дубні та Москві відбувся Міжнародний форум «Інновації. СНД. Майбутнє », організаторами якого виступили Міжнародний інноваційний центр нанотехнологій СНД (МІЦНТ СНД) і Об'єднаний інститут ядерних досліджень (ОІЯД) за підтримки Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва держав-учасників СНД. Оператор заходу - комунікаційна група Insiders.

Перший день роботи Форуму пройшов в Будинку міжнародних нарад ОІЯД, а в другий день захід продовжилося у Великому Планетарії Москви. З вітальним словом до учасників звернувся Віце-директор ОІЯД проф. Ріхард Ледницький (Чеська Республіка).

В рамках пленарних засідань на заході відбулося представлення учасників інноваційної екосистеми з Росії та інших країн СНД, Європейської ради з досліджень при Єврокомісії (ERAB). З повідомленнями виступили представники Фонду «Сколково», РОСНАНО, Росспівробітництва, Виконавчого комітету СНД, Російського Фонду технологічного розвитку, Національної асоціації бізнес-ангелів, Асоціації інноваційних регіонів Росії, громадської організації «Молода інноваційна Росія», Російської асоціації маркетингу, Союзу інноваційно-технологічних центрів Росії, Російської асоціації інноваційного розвитку, Російської венчурної компанії, наноцентрів «Дубна», Особливою економічної зони «Дубна», Республіканського науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, Російського університету дружби народів.

Робер Емар, який раніше очолював Європейську організацію ядерних досліджень (ЦЕРН), а нині є членом правління Європейської ради з досліджень та радником з науки голови Комісії з атомної та альтернативної енергетики (Франція), розповів учасникам Форуму про модель управління інноваціями в Європейському Союзі, рамкової європейській програмі досліджень та інновацій на 2014-2020 роки «Горизонт 2020» та про діяльність Європейського інституту інновацій та технологій.

Від інноваційного спільноти СНД на Форумі виступили перший заступник Голови Державного агентства України з питань науки, інновацій та інформатизації Борис Гриньов, Голова Державного комітету з науки Міністерства освіти і науки Республіки Вірменія Самвел Арутюнян, декан фізичного факультету Бакинського державного університету Махаммадалі Рамазанов, Генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Віктор Камаєв, Заступник директора Центру наукових інновацій Національної академії наук Республіки Азербайджан Ельдар Шіраліев, старший науковий співробітник ЛТФ ОІЯД Олександру Парван (Республіка Молдова), співробітник Науково-практичного центру з матеріалознавства Національної академії наук Республіки Білорусь Єгор Канюка.

Підводячи підсумки Форуму, директор Міжнародного інноваційного центру нанотехнологій СНД, заступник директора ОІЯД з інноваційного розвиткуОлександр Рузаєв заявив: «Вважаю, що ми на правильному шляху. Провівши два роад-шоу в Баку та Києві, ми побачили, що в країнах є величезний інтерес до розвитку інновацій і є люди і структури, готові до такого міжнародного співробітництва. На сьогоднішній день у інститутів розвитку Росії менше ілюзій, що Європа або США нададуть нам свої проекти для фінансування, все частіше вони звертають свої погляди у бік країн СНД. Тому ми вирішили на форумі сформувати робочу групу, так званий Think Tank, в рамках якого плануємо обговорити особливості та характерні риси різних моделей управління інноваціями в Європі, в СНД, в Росії і за підсумками такого аналізу підготувати свої пропозиції ».

Організатори Форуму запропонували взяти підсумкові рекомендації заходи на основі пропозицій, висловлених в багатосторонніх контактах і обговореннях з усіма учасниками. Вже восени цього року на другому Форумі організатори обіцяють підвести підсумки спільної роботи створеного Think Tank і представити рекомендації урядам країн, міждержавних органам і структурам з управління інноваціями в СНД і Євразійському Союзі.

У рамках культурно-пізнавальної програми учасники Форуму відвідали Об'єднаний інститут ядерних досліджень і Особливу економічну зону «Дубна», вивчили музеї Великого Планетарію в Москві. Красивим завершенням роботи Форуму «Інновації. СНД. Майбутнє »став перегляд фільму« Подорож до зірок »під куполом Великого Зоряного залу.