Вперше в Україні та СНД введений в дію високовольтний подільник напруги класу 220 кВ (ВПН-220)

jpg.

У жовтні 2012 р. Науковим парком «Київська політехніка» спільно з Факультетом електроенерготехніки та автоматики (кафедра техніки та електрофізики високих напруг) введений в дію та метрологічно атестований Держспоживстандартом України, на замовлення Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», високовольтний подільник напруги класу 220 кВ (ВПН-220) для визначення безпосередньо у високовольтних електромережах показників якості електроенергії (спільно з відповідними серійними електронними приладами).
Робота виконана вперше в Україні та СНД. Вона дозволяє визначати в режимі online як кількісні, так і якісні параметри електроенергії безпосередньо у високовольтних електромережах 220 кВ.
Також, ця розробка відкриває можливість системних досліджень режимів високовольтних електроустановок різноманітних типів в реальному часі.