Відкриття Навчально-наукового центру «Чиста вода»

27 червня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» урочисто відкрито Навчально-науковий центр «Чиста вода», який створений НТУУ «КПІ» спільно з компанією «Технології природи». Мета діяльності ННЦ «Чиста вода» – розв’язання проблеми забезпечення чистою питною водою населення України. Її подолання є надзвичайно важливим для нашої країни: загальновідомим є той факт, що через поганий екологічний стан поверхневих водойм та інших джерел водопостачання і, водночас, архаїчні технології водопідготовки понад 50% нашого населення споживають абсолютно непридатну для вживання воду.

«Проблема доступу до чистої питної води стає в нашому столітті все актуальнішою і з плином часу лише загострюватиметься. Її розв’язання залежатиме насамперед від досконалості технологій і кількості кваліфікованих фахівців, здатних з ними працювати, – наголосив на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Тож Центр і створено для того, щоб готувати таких спеціалістів і відпрацьовувати найкращі технології».

Центр стане однією з головних наукових лабораторій, де розроблятимуться нові та досліджуватимуться існуючі технології водоочищення. Певна річ, його обладнання використовуватиметься й для проведення лабораторних робіт зі студентами відповідних спеціальностей кількох факультетів НТУУ «КПІ», ознайомлення фахівців галузі з новими досягненнями у цій сфері та, в разі потреби, забезпечення підвищення їх кваліфікації. Центр «Чиста вода», до того ж, буде експериментальним майданчиком для всіх науково-дослідницьких груп, які працюють в університеті над різними аспектами проблем водоочищення (таких більше двадцяти).

Отже саме з ННЦ «Чиста вода» можуть поширюватися найкращі, придатні для використання на підприємствах комунального господарства України методики очищення і знезараження питної води. А задля забезпечення найкращих результатів роботи Центр отримав найсучасніше обладнання провідних світових компаній у сфері водоочищення, постачання та монтаж якого повністю забезпечила компанія «Технології природи». Віце-президент компанії Геннадій Черноволов підкреслив на церемонії відкриття, що об’єднання на базі НТУУ «КПІ» науки і бізнесу може і повинно дати продуктивні і хороші результати.

«Компанія «Технології природи» вийшла на український ринок з відмінною від поширених сьогодні пропозицією щодо забезпечення населення якісною водою: вона відстоює позиції щодо необхідності організації централізованої її очистки і постачання, – зауважив директор Центру, завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів інженерно-хімічного факультету НТУУ «КПІ» Микола Гомеля. – З огляду на те, що головною проблемою України є не так кількість води, як її якість, будівництво заводів, що працюватимуть за запропонованими НВП «Технології природи» технологіями, дозволить вирішувати питання водопостачання незалежно від якості джерел водопостачання та ступеню їх мінералізації і забруднення».

Слід зауважити, що компанія «Технології природи» вже має успішний досвід реалізації подібних проектів: скажімо, в місті Алчевськ, Луганської області, працює завод «Аквасервіс» з демінералізації шахтних вод, технології якого були розроблені й відпрацьовані спеціалістами компанії у співпраці з Науковим парком «Київська політехніка». Питна вода, яку виробляє завод, відповідає не лише нормам державних стандартів України, але й вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

В урочистостях з нагоди відкриття ННЦ «Чиста вода» також взяли участь представники Національного центру ЮНІДО з більш чистого виробництва, співробітники компанії «Технології природи», декани та викладачі факультетів університету, студенти яких проходитимуть підготовку на його обладнанні, і самі студенти.

Варто зазначити, що організатори церемонії не просто продемонстрували учасникам і гостям саме обладнання, але й те, як воно працює, після чого всі охочі змогли покуштувати щойно очищеної води та завареного на ній чаю. За загальною оцінкою їхня якість – відмінна!