Технологія очищення питної та технічної води із застосуванням реагента комплексної дії на основі водорозчинного біоцидного полімеру

Ключеві слова
Енергетика та енергоефективність Раціональне природокористування Нові речовини та матеріали Охорона навколишнього середовища Хімія Ком

Опис
Розроблено, запатентовано, отримані необхідні дозволи та налагоджено дослідне виробництво реагента комплексної дії для потреб водопідготовки (питоої, технічної, специальної) поєднуючого в собі властивості неокиснюючого дезинфектанта широкого спектра дії (бактерії, віруси, гриби, простійші, водорості), флокулянта і комплексоутворювача (видаляє важкі метали та органічні сполуки)

Новизна інновації:
Завдяки полимерній природі, реагент не леткий, стабільний у воді, здатен забезпечувати надійну дезинфекцію та тривалу консервацію води у самих несприятливих умовах.
Оскільки реагент не є окисникомм, він корозійно не активний, пожаробезпечний, не вимагає специальних умов зберігання.
Реагент безпечний для людини і теплокровних тварин (4 класс по классификації ВООЗ), при цьому має широкий спектр і високу бактерицидну, альгицидну, фунгицидну і вірулицидну активність.
Відсутнє забруднення навколишнього середовища хлорорганічними сполуками.
В кілька разів знижуеться витрата коагулянта.
Застосування реагента за рахунок видалення з води небезпечних забруднювачів дозволяє знизити мутагенність води у десятки разів.

Опис проблеми:
Сучасні технології дезинфекції води, такі як хлорування, озонування, УФ-лампи, не завжди забезпечують надійну дезинфекцію води, до того ж не забезпечують надійну консервацію очищуваної води при транспортуванні і зберіганні. Хлорування і озонування призводить до пришвидшеної корозії обладнання, що підвищує загальну вартість експлуатації. Хлорування призводить до утворення значної кілкості небезпечних для здоров'я та життя хлорорганічних сполук. Озонування призводить до утворення так званої «біонестабільної води».

Стадія розробки:
Розробка завершена з підтвердженими результатами

Потенційні споживачі, ринки:
Муниципальні, локальні і індивидуальні системи очищення води, системи водоочистки, водопідготовки та замкнутого водозабезпечення підприємств різних галузей, консервація води при транспортуванні та зберіганні, знезараження води плавальних басейнів, дезинфекція обладнания і тари на виробництвах бутильованої води, дезинфекція скважин та колодязів, дезинфекція обладнання і тари підприємств харчової промисловості.