Наука і бізнес – ще один кроки назустріч.

18 травня 2010 року у Науковому парку «Київська політехніка» відбулася зустріч представників ЗАТ «Оболонь» з фахівцями Наукового парку і вченими НТУУ «КПІ» в галузі енергозбереження, водопідготовки й очистки води.

Відкриваючи зустріч, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» В. Камаєв представив присутніх і наголосив на доцільності пошуку шляхів взаємовигідної співпраці науки та бізнесу.

Фахівці ЗАТ «Оболонь» зазначили існування на підприємстві достатньої кількості задач науково-технічного характеру, котрі потребують нагального вирішення. Можливість вирішення таких завдань завдяки розробкам учених НТУУ «КПІ» виглядає досить реальною. Пропозиції щодо фінансування того чи іншого інноваційного проекту необхідно розробляти заздалегідь для внесення проекту до бюджету компанії.

Далі Демиденко С.К. (ІЕЕ, Науковий парк) презентував основні напрями досліджень та окремі інноваційні проекти в галузі енергозбереження НТУУ «КПІ». Зі слів доповідача, кількість інноваційних розробок учених університету досить значна і конкретизувати актуальні саме для ЗАТ «Оболонь» можливо лише після відвідування заводу робочою групою вчених університету.

Професор М.Д.Гомеля, завідувач кафедри Е та ТРП НТУУ «КПІ», відомий вчений у галузі водопідготовки та водоочистки розповів про досить значні досягнення в даній галузі, про вирішені проблеми на інших типових підприємствах. Вчений також зазначив необхідність ознайомлення з технологічними процесами та аналізом їх стану.

Фахівці Центру чистих технологій НТУУ «КПІ» звернули увагу присутніх на процеси виготовлення тари. Вчені нашого університету можуть розробити та вирахувати більш економічно вигідну тару з іншим складом, проте кращими фізико-механічними показниками.

За згодою сторін вирішено продовжити спільну роботу для вдосконалення функціонування існуючого на підприємстві обладнання та технологічних процесів. Заплановано провести ряд зустрічей за участю провідних фахівців і керівників підприємства та унівесритету для ознайомлення з технологічними процесами і підписання договору «Про стратегічне партнерство».

Науковий парк «Київська політехніка» запрошує усіх зацікавлених до формуввання пропозиції щодо співпраці НТУУ «КПІ» та ЗАТ «Оболонь».