Можливості наукової співпраці з норвезькими колегами.

20 травня 2010 року в Науковому парку «Київська політехніка» відбулася робоча зустріч, у якій взяв участь директор Норвезького інституту водних досліджень (NIVA) професор Харша Ратнавера (Королівства Норвегія). Основною темою проведеної зустрічі стало ознайомлення з напрямами досліджень у сфері водоочистки та водопідготовки, а також процеси комерціалізації інноваційних проектів в НТУУ «КПІ» та NIVA.

Норвезькій стороні презентувалась модель інноваційного середовища Національного технічного університету України – Науковий парк «Київська політехніка». Генеральний директор Наукового парку Камаєв В.С. розповів про механізм функціонування першого і єдиного в Україні Наукового парку, сфери його діяльності, можливості та завдання.

Харша Ратнавера, до речі випускник нашого університету, ознайомив українських фахівців з особливостями проведення дослідженнь та механізмами комерціалізації їх результатів в очолюваній ним організації NIVA. Також директор NIVA виявив зацікавленість у можливій співпраці українських та норвезьких вчених.

Від НТУУ «КПІ» було представлено новітні розробки у сфері водоочистки та водопідготовки провідних вчених університету (ІХФ, ФБТ, ХТФ). Директор Норвезького інституту водних досліджень високо оцінив проект Наукового парку щодо забезпечення питною водою населення південно-східних та західних регіонів Україні. Учасники зустрічі звернули увагу на загострення проблем використання води з кожним роком не лише в України, а й у всьому Світі.

За підсумками зустрічі домовлено про підготовку матеріалів для пошуку спільних напрямів досліджень, участі у міжнародних проектах, 7-ій Рамковій програмі. Зацікавлених у реалізації спільних українсько-норвезьких науково-дослідних проектів запрошуємо з пропозиціями до Наукового парку.