Технологія ультразвукової кавітаційної модифікації бетону

Технологія ультразвукової кавітаційної модифікації бетонуКлючеві слова
Нові речовини та матеріали Машинобудування Охорона здоровя, обладнання та послуги

Опис
Обробка цементного клею ультразвуком високої інтенсивності дозволяє підвищити на 15 ... 20% міцність на стиск і розтяг виробів з бетону , отримавши при цьому вироби з високими експлуатаційними властивостям . Для зменшення гігроскопічності бетону, що має не маловажну роль при консервації рідких токсичних , експлуатації споруд в умовах впливу агресивних рідких середовищ , в цементний клей додають парафін. Під впливом ультразвукової кавітації компоненти інтенсивно перемішуються на молекулярному рівні, утворюючи стійку систему « парафін - вода - цемент» . Подальше перемішування складових компонентів бетону необхідно проводити при температурі близько 600С. При цій температурі частинки парафіну переходять в текучий стан , заповнюючи всі пори бетону . Застосування парафіну дозволяє збільшити вологостійкість , корозійну стійкість і довговічність залізобетонних виробів.
Для тривалого зберігання рідких радіоактивних відходів у цементних контейнерах при їх виготовленні додатково в цементне молочко додають нанопорошки вольфраму. Подальша обробка цементної суміші високоінтенсивною ультразвуковою кавитацією дозволяє отримати бетон з високим ступенем радіаційної непроникності для об'єктів спеціального призначення.

Новизна інновації:
Переваги полягають в поліпшених експлуатаційних властивостях виробів з бетону:
- висока міцність виробів з бетону;
- зменшення гігроскопічності бетону;
- висока вологостійкість , корозійна стійкість і довговічність залізобетонних виробів;
- мала пористість бетону;
- висока ступінь радіаційної непроникності для об'єктів спеціального призначення.

Опис проблеми:
Суттєве підвищення надійності і довговічності об’єктів спеціального призначення (контейнери для захоронення радіоактивних відходів, опори мостів і т.п.)

Стадія розробки:
Прототип з успішними лабораторними випробуваннями

Потенційні споживачі, ринки:
Атомна енергетика, будівництво