Створення медико-інженерного центру

Суть інновації
Суттю інновації є розробка методологічних основ проектування та виготовлення протезів різних частин тіла (зубів, суглобів, кінцівок та інших) і створення єдиного медико-інженерного центру по виробництву відповідних протезів і імплантатів із сучасних матеріалів, в т.ч. і наноматеріалів, з використанням інноваційних технологій проектування, що дозволить покращувати якість і збільшувати їх довговічність, а також розробляти і виробляти індивідуальне ортопедичне взуття та індивідуальні ортопедичні устілки з використанням сучасних інноваційних технологій виробництва та матеріалів.

Новизна інновації
Є такий самий продукт на ринку, але дана технологія має більш високу якість за основними технічними характеристиками
Дана технологія дешевше, простіше, менше та зручніше у використанні

Використання сучасних комп'ютерних технологій (на основі ліцензійних програмних продуктів DELCAM) та обладнання (багатоцільових п'ятикоординатних обробних центрів). Переваги центру: значне скорочення термінів виготовлення протезів; підвищення точності та якості; обробка протезів з широкого спектру матеріалів (діоксид цирконію (Y-TZP ZrO2 HIP), Ti, Фу; оксид цирконію (повністю спечених і напівспечених); склокераміка (усадка після повторного випалу досягає 25%); кераміка; композити; хромкобальтовий сплав, куди входять добавки марганцю, вольфраму, молібдену, заліза, кадмію; сплави титану; титан і багатьох ін..). Однією з основних переваг центру є можливість розвитку від виготовлення зубних протезів та індивідуального ортопедичного взуття та устілок до проектування і виробництва протезів суглобів, кінцівок та інших частин тіла без додаткових затрат на придбання обладнання (для цього необхідно тільки додаткове навчання персоналу).

Опис проблеми
Велика перевага створення підприємства з виробництва індивідуальної ортопедичного взуття, полягає в тому, що в Україні в цілому, а в нашому районі зокрема, згідно з дослідженнями на даний момент 78% дітей страждають відхиленнями у розвитку стоп і суглобів ніг, що вимагає використання індивідуального ортопедичного взуття і устілок, які будуть вироблені індивідуально для кожного замовника. На території північного сходу України можливо купити ортопедичне взуття трьох виробників, однак воно не є індивідуальним, а лікарі підбирають його тільки приблизно, також дане взуття відрізняється вкрай невеликими варіаціями дизайну. Однак, так, в нашому районі існує кілька компаній, які займаються виробництвом індивідуального взуття, але, як правило, це ручне виробництво, яке займає довгий період часу і також неможливість використовувати різноманітність в дизайні. Ще однією важливою проблемою є підбір взуття для людей, які страждають вальгусною деформацією стопи, в той час, як ми можемо запропонувати їм виробництво комфортного і, при цьому, красивого дизайнерського взуття.
Ще однією не менш важливою проблемою суспільства є зубопротезування. На даний момент велика кількість зубопротезних лабораторій пропонують свої послуги з виготовлення зубних протезів, імплантатів та ін., але всі вони мають декілька значних недоліків - необхідність багаторазового відвідування пацієнтами лікарів-ортопедів (зняття зліпка, примірка, підгонка і т.д.), тривалість виготовлення, низька точність виробництва, яка призводить до дискомфорту, хворобливих відчуттів, незручності в користуванні. Перевага цієї інноваційної технології є можливість швидкого, якісного та високоточного (в т.ч. повне повторення рідного зуба пацієнта) виробництва імплантатів і протезів.

Стадія розробки технології/продукту - Технологія готова до промислового впровадження

Конкуренти, товари-замінники, бар‘єри входу
В Україні (в містах Харків, Київ, Одеса та ін.) частково (як правило, зубопротезування) застосовуються подібні технології. В нашому регіоні, на жаль, не використовуються. Замовники з нашого регіону користуються послугами інших регіонів, але це викликає значне здороження продукту та збільшення термінів розробки і виготовлення продукції.

Ризики проекту та антиризикові заходи
Поведінка споживача. Антикризові заходи - тісна робота з споживачами (лікарі), проведення конференцій, семінарів, розробка лізингових програм по обладнанню кабінетів 3D сканерами.