Танзірграм

Tanzirgram
Суть інновації
95% інформації про навколишній світ ми отримуємо завдяки зору.
182.9 мільйонів дітей у світі мають косоокість.
Механізм появи косоокості є менш вивченим, ніж у далекозорості і короткозорості.
Дитяча зорова система ще не сформована, тому є можливості поновити функції ока без операцій.
Суть інновації полягає в тому, щоб лікування поширеного серед дітей захворювання косоокість проводити без операцій у домашніх умовах за допомогою спеціальних окулярів і комп’ютерних ігрових програм.

Новизна інновації
Дана технологія дешевше, простіше, менше та зручніше у використанні
нові у світі
Впровадження технології економічно доцільне
Сучасне лікування косоокості можливе за допомогою операцій, які потрібно повторювати.
Також для лікування можна використовувати метод лінивого ока; тривале носіння спеціальних окулярів; комп’ютерні програми-стимулятори. Всі перераховані способи усунення косоокості потребують спеціального обладнання і проводяться в лікарнях. поліклініках або спеціалізованих дитячих садках. Не у всіх батьків є кошти і час, щоб здійснити тривале лікування своїх дітей.
Запропонований нами комплекс можна використовувати в домашніх умовах за рекомендацією офтальмолога. Не потрібно витрачати зайвий час на регулярні відвідування поліклінік. Цікаві логічні завдання тренувальної гри сприяють зацікавленості дітей у проведенні домашнього лікування.

Опис проблеми
Захворювання органа зору на 4 місці в Україні: хворих із косоокістю 1.2 млн, серед них близько 200 000 дітей у віці до 14 років.
Операції по виправленню косоокості потребують багато коштів батьків, дорогого медичного обладнання і високого рівня медичного персоналу.
В поліклініках України і спеціалізованих дитячих садках немає достатньої кількості обладнання для тренування зорових м’язів. А існуючі тренувальні комп’ютерні програми не цікаві дітям.

Стадія розробки технології/продукту
Прототип, який пройшов тестування і доступний для демонстрації

Ринки
Ринок існує. Якщо оцінити комплекс в 20$, а можливих користувачів лише в Україні більш ніж 200 000 дітей хворих на косоокість, то прибуток становитиме 4 000 000 $.

Конкуренти, товари-замінники, бар‘єри входу
На даний час комп’ютерні програми і затемнені окуляри (не кольорові, як у нас) використовують в лікарнях і спеціалізованих дитсадках.
У домашніх умовах відновлення та корекції зору не має ні в Україні, ні за її межами.
Також новим є запропонований нами сам процес корекції зору за допомогою окулярів і ігрових програм.

Ризики проекту та антиризикові заходи
Ризик практично відсутній, адже кількість дітей, що хворіють на косоокість з кожним роком зростає, а більшість сімей не мають можливість робити операції (часто такі операції роблять повторно по кілька разів), щоб позбутись цієї вади зору.
Крім того передбачається, що розроблений комплекс можна буде використовувати для тренування зорових м’язів як додаткове лікування для хворих із іншими видами порушення зору.

Tanzirgram