Polyteco Science City - живильне середовище для бізнесу

З 29 по 31 травня у київському парку ім. Пушкіна, у виставковому центрі АККО Інтернешнл проходить перший фестиваль PRO Місто, де представляються різноманітні міські проекти. Організатори дають змогу об’єднати зусилля представників влади та громадських активістів, експертів, соціально відповідального бізнесу – всіх, хто зацікавлений – заради удосконалень у столиці.
А 30 травня, у рамках фестивалю, був представлений проект інноваційного міста Polyteco Science City. Ярослав Кологривов – генеральний директор Наукового парку, провів презентацію цього масштабного проекту «КПІ» широкій громадськості.

Слухачі дізналися, навіщо потрібні проекти такого формату, їх користь для науки та бізнесу, подальші плани та концепції розвитку цього міста.
Ярослав Кологривов у своїй презентації закцентував увагу на шляху створення проекту Polyteco Science City, де все почалося зі створення університетом на власній науково-методичній базі корпорації «Науковий парк «Київська політехніка». Далі було створено інноваційну екосистему «Sikorsky Challenge». І ось, 2015 року оголошено старт проекту Polyteco Science City.
Нагадаємо, що 22 квітня 2015 року Київський міський голова Віталій Кличко підписав Меморандум про співпрацю між столичною владою і Київською політехнікою щодо реалізації проекту створення інноваційного наукового містечка «Політеко Сайєнс Сіті».
«Київська політехніка завжди була центром інновацій не лише у Києві, а й в Україні. Я дуже радий, що стартап «Сікорський челлендж» продовжується, і радий підтримувати проекти, які реалізовуються у політехніці. Підтримувати тих людей, які втілюють нові ідеї і роблять неможливе можливим. Я особисто, і міська влада в цілому готові в цьому всіляко допомагати, аби молоді науковці могли реалізувати свій потенціал, і не за кордоном, а тут, в Україні», - наголосив Кличко під час виступу перед учасниками «Сікосрький челлендж».

А щодо Polyteco Science City, то цей проект не єдиний в своєму роді. На кращих світових прикладах, таких як: Kista Science City (Швеція) Freisburg Green City (Німеччина), було продемонстровано доцільність та велику користь від таких масштабних проектів, де бізнес і наука можуть співпрацювати.
Ярослав Кологривов також пояснив схему екосистеми парку, відповівши на питання «Що? Хто? Як?» , тобто розповів, чим саме інноваційне місто допоможе у розробці нової високотехнологічної продукції – від питань аренди приміщень до реєстрації компаній та допомоги у впровадженні розробки у світ бізнесу.
Також було продемонстровано план забудови інноваційного міста з 6-ма офісами та головним корпусом, де безпосередньо будуть розміщені різноманітні лабораторії та стартап-школа.
І найголовніше: для кого створюється це місто? Гендиректор Наукового парку розповів, що в цьому середовищі будуть взаємодіяти такі сфери, як наука, студентство, інвестори, громада, Hi-Tech.
Отже, Polyteco Science City позиціонує себе «живильним середовищем для бізнесу» та «комерціалізатором досліджень», що справді є напрочуд актуальним у сучасному світі, де увага акцентується саме на технологічних змінах та відкриттях.

psc1