Науковці НТУУ «КПІ» та КНУБА зустрілися з керівниками ПАТ «АК «Київводоканал»

Sikorsky Challenge27 серпня в НТУУ «КПІ» відбулася зустріч керівництва ПАТ «АК «Київводоканал» з науковцями НТУУ «КПІ» та КНУБА, які займаються проблемами водоочищення та знезараження стоків і утилізації активного мулу.

ПАТ «АК «Київводоканал» представляли його голова правління - генеральний директор Андрій Білик, директор дирекції по реконструкції Бортницької станції аерації Олег Лисюк, головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства Володимир Костюк та інші. Крім того, ознайомитися з напрацюваннями політехніків приїхав начальник відділу водопостачання та каналізування ДП «Київінжпроект» Сергій Січкар.

З боку Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» у зустрічі взяли участь ректор університету, президент корпорації «Науковий парк «Київська політехніка» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, віце-президент Наукового парку Віктор Камаєв, генеральний директор Наукового парку Ярослав Кологривов, директор Навчально-наукового центру «Чиста вода», завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів інженерно-хімічного факультету НТУУ «КПІ» професор Микола Гомеля і керівники ТОВ «Технології природи», яке працює у тісному контакті з університетом та Науковим парком «Київська політехніка» і є співзасновником Навчально-наукового центру «Чиста вода», – президент товариства Володимир Рисухін та віце-президент Геннадій Черноволов.

Від Київського національного університету будівництва і архітектури на зустрічі були присутніми ректор професор Петро Куліков, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків професор Віталій Плоский, декан факультету геоінформаційних систем і управління територіями професор Роман Шульц, а також дослідники, що працюють за відповідними напрямами.

Питання, що їх обговорили учасники зустрічі, стосувалися надзвичайно важливих проблем забезпечення столиці питною водою, а також водовідведення та очищення стоків. Про те, що стан води, яка подається в квартири киян, залишає бажати кращого, відомо усім. Недарма ж такого поширення набули побутові фільтри доочищення води та бізнес на доставці питної води. Не менш нагальними є складнощі з водовідведенням і особливо з очищенням стічних вод та знезараженням активного мулу тощо. Бортницька станція аерації, яка має забезпечувати весь комплекс такого очищення, потребує невідкладної модернізації. Роботу в цьому напрямі київська влада вже розпочала, отримавши на ці цілі пільговий кредит терміном на 40 років і обсягом у майже 1 млрд. доларів під 0,1% річних у рамках міжурядового договору з Урядом Японії. Утім, «японський проект» передбачає проведення лише найголовніших з усього комплексу робіт, необхідних для кардинального переозброєння станції. В ньому, скажімо, не передбачено способів рекультивації мулових полів та деяких інших. А місто потребує повної модернізації всього комплексу водовідведення та знезараження стоків.

- See more at: http://kpi.ua/15-08-27#sthash.tlYnESsj.dpuf