НТУУ «КПІ» виступив співорганізатором першої в Україні Інноваційно-виробничої платформи24 вересня в Києві підписано Генеральну угоду про створення Інноваційно-виробничої платформи – нової для нашої країни моделі об’єднання науково-інноваційних організацій та промислових підприємств.

Її створення ініціювали Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Державний концерн «Укроборонпром» і Державне космічне агентство України

Мета платформи – інтенсифікація розробок, виробництва та впровадження наукоємної, конкурентоспроможної та високотехнологічної продукції, передусім військового та подвійного призначення.

Церемонія підписання відбулася в експозиційному залі ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека», що проходить цими днями у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті м.Києва.

Місце для укладення угоди про утворення нового об’єднання обрано невипадково: виставка, як зрозуміло з її назви, є майданчиком, на якому закордонні та вітчизняні компанії та наукові установи демонструють свій потенціал у галузі розробки і виробництва озброєння, військової техніки та супутнього спорядження. Звісно, основна увага відвідувачів прикута до експозицій вітчизняних виробників. Найбільший стенд розгорнув ДК «Укроборонпром», до складу якого входить більшість українських виробників озброєнь і військової техніки. А неподалік від нього виставлено й зразки розроблених фахівцями КПІ виробів оборонного призначення, що включені в державне оборонне замовлення і нині почали вироблятися на підприємствах концерну.

від імені НТУУ «КПІ» угоду підписав його ректор Михайло Згуровський, від імені підприємств концерну «Укроборонпром» та ДКАУ – керівники Казенного підприємства спеціального машинобудування «Арсенал», Публічного акціонерного товариства «Елміз», Публічного акціонерного товариства «Завод Маяк», Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут гідроприладів», Відкритого акціонерного товариства «Меридіан» ім.С.П.Корольова», публічного акціонерного товариства «НВО «Київський завод автоматики ім. Г. І. Петровського», Державного підприємства «ВО «Київприлад». Крім того, до платформи приєднався і Науковий парк «Київська політехніка». Після підписання документ затвердили генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов і в.о. голови Державного космічного агентства України Олександр Голуб.

Після церемонії підписання його організатори відповіли на запитання журналістів. Серед них було й запитання щодо можливості розширення складу учасників об’єднання. На нього відповів Михайло Згуровський. За його словами, нова платформа є відкритою й для інших підприємств та наукових організацій, які зацікавлені у створенні інноваційної продукції для потреб оборони і безпеки країни, а також продукції подвійного призначення.

Істочник: http://kpi.ua/15-09-24#sthash.syh9OXxV.dpuf