«Sikorsky Challenge 2013» нагорода від президента.

SVU18552_0.JPG

20 листопада 2013 року відбулася зустріч другого президента України Леоніда Даниловича Кучми з молодими винахідниками, які брали участь у фіналі Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013», який проводився на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Уже двічі Президентський фонд «Україна» запроваджує спеціальну премію Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge». Цього року нагород удостоєні наступні проекти:
• «Телерадіоінформаційна система мультисервісного доступу «UMDS» (автор Олександр Мазуренко, НТУУ «КПІ»)
• «Порошки самофлюсівних сплавів для напилювання покриттів багатофункціонального призначення (зносостійких, корозійностійких, відновлювальних та інше) газотермічними методами та обладнання для їх отримання» (автор Анатолій Степанчук, НТУУ «КПІ»)
• «Контроль втоми феромагнітних матеріалів неруйнівним магнітним методом» (автор Карина Вакуленко, Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України)
• «Адаптивний вітрогенератор» (автор Олександр Мазярко, МАН України)
• «Пристрій для захисту свердловинних насосів від «сухого ходу» (автор Микола Криворучко, МАН України)

«Дуже радий, що така добра справа, як інноваційний фестиваль, яку ми започаткували минулого року, набирає обертів, зазначив колишній Президент. Звичайно, основна заслуга у цьому ректора КПІ Михайла Згуровського. Саме йому належить ініціатива проведення цього конкурсу талантів. Для мене, як інженера і як політика, що десять років очолював країну в найважчі часи, немає ніяких сумнівів чи альтернатив щодо інноваційного майбутнього нашої країни, впевнений Леонід Данилович. Надійнішого джерела розвитку економіки і добробуту народу, ніж інновації, сьогодні, а тим більше у ближчому майбутньому, немає. Сьогодні над цим задумались навіть такі багаті на енергоресурси країни, як Росія, Арабські Емірати та інші. А у США, ЄС, Японії і навіть Китаї вже давно це зрозуміли. Саме там сьогодні сконцентровані найбільші банки інноваційних патентів. Тим не менше, ми маємо шанс на успіх у цій справі. У наших резервах – працелюбність, творчість і наполегливість українського народу. Головне, треба працювати не покладаючи рук - і результат буде, вірить Леонід Данилович Кучма. Особливо він сподівається на нашу молодь, студентство, з якими йому доводиться багато спілкуватись. Саме тому Президентський фонд «Україна» вступив у тісну співпрацю з КПІ на цьому важливому напрямку – залучення молоді, студентства до інноваційного розвитку.»

Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайло Згуровський подякував Леоніду Даниловичу Кучмі за турботу про молодь та нагадав, що саме за його президентства було сформовано правову базу розвитку інноваційних технологій, започатковані технопарки, акцент у державній політиці робився на розвитку вітчизняних високотехнологічних галузей, підтримку фундаментальних та прикладних досліджень