Всеукраїнський конкурс інноваційних продуктів з інформаційної безпеки банківської системи «Антикібер»

19 грудня відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу інноваційних продуктів з інформаційної безпеки банківської системи « Антикібер » серед студентів вищих навчальних закладів України. Його організатор - Незалежна асоціація банків України (НАБУ ) . Проведення конкурсу , який стартував 15 квітня, підтримали Національний технічний Університет України «Київський політехнічний інститут» та Науковий парк «Київська політехніка» , а його учасниками стали талановиті студенти до 30 років , які подали свої роботи за наступними напрямками:
1 . Напрям « Фентезі» . Учасник повинен запропонувати технології майбутнього - економічно обгрунтоване інноваційне рішення . Якими мають бути платіжний термінал майбутнього , банкомат майбутнього , платіжна карта майбутнього та ін . з точки зору ідентифікації користувача (власника картки , власника рахунку , платника і т.д. ) і забезпечення безпечного переказу грошей.
2 . Напрям « Оптимізація ». Учаснику необхідно винайти можливості здешевлення вже існуючих технологій (чип - технологій , smart - технологій , технології безпечної передачі даних і т.д.).
3 . Напрям « Безпека ». Учасник повинен запропонувати прилади для виявлення несанкціонованого втручання в роботу банкомату ( скіммінгових пристроїв тощо) .
4 . Напрям « Антивірусний захист ». Учаснику необхідно запропонувати продукт , спрямований на захист / боротьбу з шахрайством з використанням систем дистанційного банківського обслуговування ( ДБО ) або технологію , яка не дозволяла б шахраям отримувати конфіденційні дані , які необхідні для викрадення коштів з їх рахунків .
На конкурс було подано 51 проект з яких у фінал пройшло 10 проектів :

1. Вітер Максим Володимирович «Захист від скіммінгових пристроїв»
2. Воронкова Єлизавета Сергіївна «Підвищення надійності аутентифікації за допомогою використання портативного енцефалографа і пристрої для зняття електроміограма з передпліччя»
3. Григорук Олександр Васильович «Захист інформації , що вводиться з клавіатури платіжних автоматів»
4. Ященко Ігор Семенович «Застосування біометричного сканера для удосконалення безпеки банкоматів»
5. Круцюк Віктор Юрійович «Використання датчиків наближення і освітлення для виявлення розміщених скіммінгових пристроїв ( пін -пада ) на банкоматах »
6. Пампушка Дмитро Іванович « Захищений спосіб введення інформації в банкомати»
7. Савченко Яна Вікторівна « Біометричний метод захисту платіжної системи»
8. Свіжевський В'ячеслав Феліксович «Підвищення Рівня Безпеки термінальної систем за рахунок сучасних технічних засобів»
9. Тринько Ігор Ігорович «Підвищення рівня захисту введення PIN- коду в банкоматах»
10. Черепахових Катерина В'ячеславівна «Виявлення несанкціонованих пристроїв банкоматів»

В результаті членами журі були обрані три переможця :
1 місце зайняв проект Воронкової Єлизавети Сергіївни - «Підвищення надійності аутентифікації за допомогою використання портативного енцефалографа і пристрої для зняття електроміограма з передпліччя »
2 місце посів проект Тринько Ігоря Ігоровича - «Підвищення рівня захисту введення PIN - коду в банкоматах »
3 місце зайняв проект Пампушки Дмитра Івановича - « Захищений спосіб введення інформації в банкомати »
Призовий фонд конкурсу становить 35 000 гривень! ( 1 місце - 20 000 грн. , 2 місце - 10 000 грн. , 3 місце - 5000 грн.) . Всі деталі за посиланням: http://www.nabu.com.ua/ukr/press_centr/news/53248/
Крім того всі фіналісти отримали заохочувальні заклик від Незалежної асоціації банків України та ПАТ « КредіАгріколь Банк».