Енергозберігаючі нагрівальні елементи широкого призначення

Енергозберігаючі нагрівальні елементи широкого призначенняКлючеві слова
Енергетика та енергоефективність Нові речовини та матеріали

Опис
Нагрівальні елементи з тілом накалу із тканих нагрівальних стрічок, здатні прийти на заміну трубчастим нагрівальним елементам з тілом накалу із ніхромових спіралей у всіх конструкціях, які підвищують енергоефективність електроприладу: а саме, виконання тієї ж роботи при зменшеному в 1,6-1,9 рази споживанні енергії.

Новизна інновації:
Оригінальна технологія виробництва тканих нагрівальних стрічок з кремнеземних ниток і провідного матеріалу у вигляді дроту (ніхром, вольфрам, молібден, мідь, платина і т.п.) вперше реалізована авторами, захищена патентами і ноу - хау. Особливість нового тіла накалу полягає в тому, що його питомі характеристики (опір і потужність тепловиділення ) є керованими величинами і можуть змінюватись у сотні разів (наприклад, опір від 100 Ом на погонний метр до 5500 Ом). Гранична потужність тепловиділення становить 8Вт/м2 при температурі 850 °С для ферохрому і 12Вт/м2 при температурі 1050 ° С для дроту Кантал-АА.
Використання цього тіла накалу в плоских нагрівальних елементах забезпечує високу рівномірність розподілу тепла по поверхні виробів великої площі. Внаслідок цього тепловіддача з поверхні електронагрівального елемента або приладу збільшується, що дозволяє зменшити енергоспоживання для збереження теплового балансу .
Таким чином, під час виготовлення кільцевих нагрівальних елементів (nozzle & barrel heaters ) технологічний процес реалізується із зниженням енергоспоживання на 30%; а під час використання цих нагрівальних елементів в системах електроповітряного опалення ( з інтенсивним тепловідбором) зниження енергоспоживання досягає 60-64 %.
Під час використання нових елементів у системі інфрачервоного нагріву зниження енергоспоживання відбувається на 40 % , але спектр випромінювання приладу переміщується у довгохвильову частину інфрачервоного діапазону область, що підвищує ефективність використання ІЧ- обігрівачів в агропромисловому комплексі.

Опис проблеми:
Необхідність зниження енергоспоживання промисловими і побутовими електрообігрівальними приладами і зниження викидів в атмосферу продуктів згоряння природного газу.

Стадія розробки:
Розробка завершена з підтвердженими результатами

Потенційні споживачі, ринки:
Агропромисловий сектор, промислові підприємства, промислове обладнання, системи електроповітряного обігріву.