Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління з використанням нанокомпозитних матеріалів.

Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління
Суть інновації
Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління світового рівня з використанням нанокомпозитних матеріалів і розробка на їх основі приладів для медичної і технічної діагностики

Новизна інновації
Є такий самий продукт на ринку, але дана технологія має більш високу якість за основними технічними характеристиками
Основні достоїнства інновації в наступному:
- заміна скла корпусів трубок на кераміку, яка має на порядок більшу теплопровідність і значно вищу електричну міцність, великий електричний опір і високу стабільність їх у часі дає можливість розробки малогабаритних рентгенівських трубок із збільшеною потужністю і підвищеною робочою напругою.
- можливість реалізувати конструкцію із заземленим корпусом, зменшивши при цьому габарити і вагу випромінювача, виключити при цьому вторинну електронну емісію рентгенівській трубці, підвищити ефективність і якість рентгенівського випромінювання.

Опис проблеми
Відродження вітчизняної електроніки та приладобудування. 100% зменшення залежності вітчизняного виробництва від критичного імпорту. Розвиток високотехнологічного експортного потенціалу України. Підтримка власного товаровиробника і створення нових робочих мість.

Стадія розробки технології/продукту
Прототип, який пройшов тестування і доступний для демонстрації
Технологія готова до промислового впровадження
Для дентальних і палатних металокерамічних рентгенівських трубок проведені технічні і медичні випробування, затверджені ТУ. Для флюорографічних трубок, трубок для рентген діагностичних апаратів мамографічних і спектрографічних трубок проведені технічні випробування і розроблені проекти ТУ. Для державної реєстрації потрібні кошти в розмірі понад 500 т. грн. і час не менше одного року.

6. Ринки
В даний час рентгенівські трубки являють собою найбільш динамічно розвивається клас електровакуумних приладів, світовий ринок яких оцінюється приблизно в 10 млрд. доларів США.
Потенційна потреба в рентгенівських трубках тільки для України досягає 10 000 штук на рік.

Конкуренти, товари-замінники, бар‘єри входу
Конкуренти: АО “Світлана” Росія – виготовляють скляні трубки, “Comet” Швейцарія.
Фірми: “Philips”, “Varian”, “Toshiba”.

Ризики проекту та антиризикові заходи
1. Демпінг цін іншими виробниками;
2. Форс-мажорні ситуації.
Антиризикові заходи:
• якщо відмовляться закуповувати іноземні фірми, то тільки по Україні 14000 рентген кабінетів серед яких знайдуться споживачі;
• 95% сировини виробляється і закуповується в Україні, лише 5% імпорт;
• ціни на рентген трубки на 30% нижчі, ніж у конкурентів
Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління