Просторовий пристрій введення даних в системі управління побутовими приладами для людей з обмеженими можливостями

Суть інновації
В побуті людина з обмеженими можливостями зустрічається з великою кількістю проблем, які для звичайної людини не являються проблемними внаслідок того, що вона може пересуватися та виконувати фізичні дії. Якщо ж такі можливості обмежені або неможливі, то, наприклад, процес ввімкнення чи вимкнення освітлення або телевізора стає проблемним і людина потребує сторонньої допомоги. Тому пропонується комплекс програмно-апаратного обладнання, що допоможе в певній мірі вирішити цю проблему.
В якості управляючої основи є звичайний персональний комп'ютер. В якості датчика просторового введення інформації використовується аналоговий мікроакселерометр.

Новизна інновації
Дана технологія дешевше, простіше, менше та зручніше у використанні
Наявність можливості конкретного практичного застосування
Мова йде про принципово новий пристрій для управління комп'ютером та введення інформації до нього шляхом просторових переміщень пристрою введення даних, побудованого на основі застосування мікроакселерометрів.

Опис проблеми
В наш час багато уваги приділяється розробці та створенню медичних засобів та інструментарію, які допомагають розв’язати комплекс складних проблем щодо поліпшення життя пацієнтів та хворих. Одним з найважливіших є питання поліпшення якості життя людей з обмеженими фізичними можливостями.
В побуті людина з обмеженими можливостями зустрічається з великою кількістю проблем, які для звичайної людини не являються проблемними внаслідок того, що вона може пересуватися та виконувати фізичні дії. Якщо ж такі можливості обмежені або неможливі, то, наприклад, процес ввімкнення чи вимкнення освітлення або телевізора стає проблемним і людина потребує сторонньої допомоги.

Стадія розробки технології/продукту
Проведено лабораторні випробування

Конкуренти, товари-замінники, бар‘єри входу
Існують подібні системи введення даних, але вони мають високу вартість та габаритні розміри. Виконані вони з використанням мікроелектромеханічних гіроскопів. Поки що широкого поширення не набули.

Ризики проекту та антиризикові заходи
Реалізація проекту не має особливих ризиків, оскільки є необхідність в такому типі обладнання у широкого кола споживачів. Основні ризики є технологічними.