Розробка обладнання для високотемпературного вимірювання теплопровідності та електропровідності

Ключеві слова
Енергетика та енергоефективність

Опис
Вимірювання теплопровідності та електропровідності монолітних матеріалів та сипучих матеріалів розміром фракцій до 15 мм в діапазоні температур до 1500 К під надлишковим тиском до 50 кПа.

Новизна інновації:
Визначення теплопровідності здійснюється на основі принципу суперпозиції температурних полів в досліджуваному матеріалів, що гарантує підвищення точності вимірювання в широкому температурному діапазоні. Високотемпературне вимірювання електропровідності сипучих матеріалів здійснюється у вимірювальній чарунці діаметром 100 мм та висотою 250 мм при рівномірному температурному полів в досліджуваному матеріалі, що гарантує підвищення точності вимірювання.

Опис проблеми:
В агрегатах металургійного та електротермічного виробництвах, що характеризуються значною енергоємністю, широко застосовуються сипучі вуглецеві матеріали в якості теплоізоляції та активного електричного опору. Оптимально підібрана вуглецева шихта дозволяє підвищити енергоефективність високотемпературних агрегатів. Використання вимірювального обладнання для розробки теплоізоляції для будівельної галузі.

Стадія розробки:
Розробка завершена з підтвердженими результатами

Потенційні споживачі, ринки:
Підприємства електродної промисловості, чорної та кольорової металургії, будівельної галузі, ресурсоенергозбереження та ін. Підприємства користувачі: ПАТ «Украграфіт», дослідні установи.