Офтальмологічний рефрактометр і вимірювач обсягу псевдоаккомодаціі

Офтальмологічний рефрактометр і вимірювач обсягу псевдоаккомодацііКлючеві слова
Охорона здоровя, обладнання та послуги

Опис
Завдання, яке вирішується даною розробкою - вимірювання рефракції , а саме: параметрів аметропії і первинного астигматизму ( « сфери» і « циліндра » ) , а також параметрів клінічного фокусу ( геометричних параметрів коноида Штурма ) з відновленням обсягу псевдоаккомодаціі артіфакіческого або пресбіопіческого очі.
Метод визначення параметрів рефракції і параметрів клінічного фокуса базується на аналізі тривимірного розподілу освітленості в зоні «повітряного» , сформованого оптикою очі в зворотному ході променів , зображення світлового мікропятна в зоні фовеоли . Для цього використовується оптико -електронна система з варіолінзой , оптична сила якої управляється комп'ютером , система Бадалов для оптичного сполучення зіниці ока і зазначеної варіолінзи , а також швидкісна відеокамера для реєстрації розподілу освітленості в ряді поперечних перерізів «повітряного » зображення освітленого мікропятна на сітківці ока. Світлове мікропятно на сітківці в зоні фовеоли формується освітлювальним каналом - лазерним діодом , який випромінює в ближній інфрачервоній області. За допомогою спеціально розробленого алгоритму та комп'ютерної програми визначаються геометричні параметри рефракції , довжина фокусної області та обсяг псевдоаккомодаціі.

Новизна інновації:
В даний час відсутні прилади , що виконують одночасно вимір рефракції та обсягу псевдоаккомодаціі артіфакіческого або пресбіопіческого очі. У приладі закладений оригінальний принцип дії , заснований на використанні нового оптичного елемента - електрокерованої варіолінзи працює на ефекті електросмачіванія . Така лінза здатна до швидкого ( за мілісекунди ) зміні оптичної сили в діапазоні  15 діоптрій , що необхідно забезпечувати при вимірах , вироблених на людському оці . Зазначене швидкодію і діапазон практично недоступні для оптико -механічних панкратіческіе систем з електроприводами.

Опис проблеми:
Вікові зміни в оці людини призводять до появи аметропии ( короткозорості або далекозорості ) змін форми рогівки і кришталика , що призводять до появи астигматизму , втрати еластичності кришталика , що викликає втрату здатності акомодації ( пресбіопії ) , помутніння кришталика ( катаракта ) ,
що вимагає заміни такого кришталика на штучний. Око з імплантованим кришталиком ( артіфакіічекій очей) також не має здатності акомодації . Підбір окулярів , контактних лінз , імплантування штучних кришталиків повинні сприяти виправленню аметропии і забезпечувати максимально можливий обсяг псевдоаккомодаціі . Для цього потрібні доопераційні та післяопераційні вимірювання аметропії і обсягу псевдоаккомодаціі . В Україні виробництво офтальмологічних рефрактометрів не здійснюється, їх наявність в медичних установах забезпечується тільки за рахунок імпорту. Можливість вимірювання довжини фокусної області рефрактометром зарубіжного виробництва відсутня , так як вони не забезпечені такою функцією . У зв'язку з викладеним просування зазначеної вище інновації у виробництво та клінічне застосування буде не тільки сприяти імпортозаміщенню , а й підвищенню ефективності корекції абераційних вад зору людини.

Стадія розробки:
Прототип з початковими лабораторними випробуваннями

Потенційні споживачі, ринки:
Медзаклади Міністерства охорони здоров'я України, ринки країн СНД, ринки далекого зарубіжжя.