Нарада з питання впровадження газопаротурбінних установок «Водолій»

Газопаротурбінна технологія «ВОДОЛІЙ»

На виконання доручення Першого Віце-прем'єр-міністра України О.В.Турчинова від 30.01.2009 р. № 3273/1/1-09, 13 лютого 2009 року на базі Наукового парку „Київська політехніка" відбулася нарада з розгляду питання впровадження газопаротурбінних установок «Водолій» за розробкою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (далі - НТУУ «КПІ») на компресорних станціях магістральних газопроводів України. Головував на нараді заступник Міністра промислової політики України Грищенко С.Г.

Зі вступними словами на нараді виступили заступник Міністра промислової політики України С.Г.Грищенко та Президент наукового парку «Київська політехніка» - ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський. Основну доповідь зробив науковий керівник розробки «Водолій» професор НТУУ «КПІ» М. О. Дикий. Співдоповідачем виступив технічний директор Державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» В.В.Романов.
За результатами проведеної наради зроблено висновки про те, що ГПУ «Водолій» за економічними та екологічними показниками значно перевищує показники існуючих серійних газоперекачувальних установок вітчизняного і закордонного виробництва. Впровадження ГПУ «Водолій», за попередніми розрахунками, дозволить у значній мірі скоротити витрати технологічного газу газотранспортною системою України.

Прийнято рішення звернутись до Мінпаливенерго з пропозицією розглянути можливість використання установок типу «Водолій» у діяльності теплоенергетичних станцій України.